“Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı.

Enstitümüzce sağlıkta kalite ve akreditasyon konusunda ulusal ve uluslararası kapsamda yapılan araştırma ve uygulama çalışmalarının bilimsel bir ortamda paylaşılması ve yaygınlaştırılması için “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” çıkartılması önceliklerimiz arasında yer almıştır. Bu kapsamda sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumuz dergimizin ilk sayısını özel sayı olarak tasarlayarak okuyucularımızla buluşturuyoruz. Dergimizin ilk sayısında, TÜSKA tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya konulan akreditasyon sistemimiz ayrı ayrı bileşenleri ile öncelikle sizlerle paylaşılmıştır. Genel olarak işlenen konular arasında; ulusal ve küresel ölçekte sağlıkta akreditasyon, sağlıkta kalite iyileştirme ve akreditasyon ilişkisi, sağlıkta akreditasyon standartları, TÜSKA hastane akreditasyon programı, TÜSKA denetim yöntemi ve denetçi eğitim programı yer almaktadır.

Bu sayımızla yayın hayatına başlayan dergimizin Aralık 2018 sayısı için değerli çalışmalarını bizlerle paylaşmasını bekliyoruz.. Dergimizde emeği geçen TÜSEB yöneticilerine, TÜSKA ekibine ve bilim kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunuyor, çalışmaların ülkemizin kalite ve akreditasyon kültürüne olumlu katkılar sağlamasını temenni ediyoruz.

dergi

http://dergipark.gov.tr/jhqa/issue/36846

“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER