TOBB Sağlık Kurumları Meclis Toplantısına Davet Edildik. / 7 Nisan 2017 - Ankara

Enstitüsü Başkanımız Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ'ın 7 Nisan 2017 tarihinde, TOBB'nin Sağlık Kurumları Meclisi Toplantısı'na davetine, Araştırmacı-Uzman ekibimizle katılım sağladık.

Kalite ve Akreditasyon Programının tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantının başında, TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclis Başkanı Sayın Dr. Seyit KARACA tarafından 5174 sayılı Kanun uyarınca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde sektörel gelişmeyi teşvik etmek amacıyla oluşturulan Türkiye Sağlık Kurumları Meclisinin 2008 yılından bu yana yaptığı faaliyetler anlatıldı.

Daha sonra Enstitü Başkanımız Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ tarafından, Türkiye Sağlık Kurumları Meclis üyelerine yapılan sunumda ise, TÜSKA’nın kuruluş amacı, bu güne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ve bundan sonraki yol haritası hakkında katılımcılar bilgilendirilerek, sağlıkta akreditasyon ile asıl hedefin ulusal çapta sağlıkta kalite kültüründe sürekli iyileşmeye odaklanan bir değişimi yakalamak olduğu, akreditasyon yolculuğunda tüm sağlık kurumlarına her türlü desteği sunma konusunda aynı mesafede oldukları, bu bağlamda TOBB Üyesi özel sağlık kuruluşlarına kurulacak ofisler aracılığı ile rehberlik ve danışmanlık hizmeti verebileceklerini ifade etti.

Meclis üyelerinin sorularının cevaplandırıldığı sunumun sonunda, Dr. Seyit KARACA katılımlarından dolayı Enstitü Başkanı ve çalışanlarına teşekkür etti. Nazik davetleri ve konukseverliklerinden dolayı biz de TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclis Başkanı ve meclis üyelerine teşekkür ederiz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER