Kapasite Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi. / 10 - 12 Mayıs 2017

Enstitümüz tarafından 10 - 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara ilinde Sağlıkta Akreditasyon Denetçileri ve Denetçi Adaylarına yönelik olarak “Kapasite Geliştirme Eğitimi” düzenlenmiştir. Oldukça yoğun bir eğitim programın uygulandığı ve bir o kadar da interaktif olarak gerçekleşen eğitime Sağlıkta Akreditasyon Denetçi ve Denetçi Adayları dışında ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Standart Setleri kapsamında akademisyen ve saha profesyonellerinden oluşan 15 davetli de katılmıştır.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Prof.Dr.Mustafa BERKTAŞ, 24 Şubat 2017 tarihi itibarı ile ülkemizde Hastane Akreditasyon Programı’nın ilan edildiğini, bununla birlikte ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Akreditasyon Programlarının da yakın zaman içinde ilan edileceğini belirterek, bu nedenle denetçi kapasitesinin artırılmasının önemini vurgulamıştır. Daha sonra Yrd.Doç.Dr. Umut BEYLİK tarafından eğitim programının kapsamı ile denetim yönetimi ile ilgili konular aktarılmış, akabinde TÜSKA Bilim Kurullarından Sorumlu Uzm.Metin YÜCE Enstitü Bilim Kurulları konusunda, Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm.Demet GÖKMEN KAVAK ise Sağlıkta Akreditasyon Standart Setleri kapsamında katılımcıları bilgilendirmişlerdir.

Enstitü sunumlarının ardından alanında deneyimli akademisyen, sağlık yöneticisi ve saha uzmanlarından 16 eğitimci tarafından gerçekleştirilen sunumlarla Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane, ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Setlerine ait bölümler anlatılmıştır. Kapanış toplantısında konuşma yapan TÜSEB Başkan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Ahmet ÇARHAN ise sağlıkta akreditasyon denetçilerinin niteliğine vurgu yapmış ve bu kapsamda eğitim faaliyetlerinin sürekli yapılacağını işaret ederek gerçekleştirilecek olan akreditasyon denetimlerinde tüm denetçilere başarı dileklerini iletmiştir.

Eğitim süresince eğitimcilerin, eğitim programının ve eğitimin performansına yönelik geribildirim uygulamaları da gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen eğitime katkılarından dolayı eğitimcilere teşekkürlerimizi sunar, sağlıkta akreditasyon denetçilerine görevlerinde başarılar dileriz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. Sağlık Turizmi Geliştirme Çalıştayı’na Davetli Misafir olarak katıldık… Hastane Kalite Yönetim Sistemleri (Mevcut Durum Analizi) Çalıştay Raporu 34. ISQua Konferansı ve ISQua Genel Kurul Toplantısına Katıldık – Londra Akademi-Klinik İşbirliği Olarak Kalite İyileştirme Uygulaması "Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi" Yayın Hayatına Başladı Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde, Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (ADSM) Akreditasyon Standartları yayınlandı. II.Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulu Toplantısı yapıldı. 7 Haziran 2017 - Ankara Hastane Kalite Yönetim Sistemleri Çalıştayı / 26 Mayıs 2017 “Hastane Akreditasyon Program Rehberi” ile “Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi” yayınlandı. Kapasite Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi. / 10 - 12 Mayıs 2017 Bilim Kurullarımızın İlk Toplantısı Yapıldı. / 11 Nisan 2017 - Ankara TOBB Sağlık Kurumları Meclis Toplantısına Davet Edildik. / 7 Nisan 2017 - Ankara Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Programı Açılış Toplantısı Ankara Rixos Grand Hotel'de Yapıldı. (24 Şubat 2017) TÜSKAnet Akreditasyon Yönetim Sistemi Üyeliği Sunumlarımız Web Sayfamızda Yayınlanmıştır. (01.03.2017) Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Programı Açılış ve Tanıtım Toplantısı, 24 Şubat - Ankara TÜM HABERLER