Kapasite Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi. / 10 - 12 Mayıs 2017

Enstitümüz tarafından 10 - 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara ilinde Sağlıkta Akreditasyon Denetçileri ve Denetçi Adaylarına yönelik olarak “Kapasite Geliştirme Eğitimi” düzenlenmiştir. Oldukça yoğun bir eğitim programın uygulandığı ve bir o kadar da interaktif olarak gerçekleşen eğitime Sağlıkta Akreditasyon Denetçi ve Denetçi Adayları dışında ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Standart Setleri kapsamında akademisyen ve saha profesyonellerinden oluşan 15 davetli de katılmıştır.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Prof.Dr.Mustafa BERKTAŞ, 24 Şubat 2017 tarihi itibarı ile ülkemizde Hastane Akreditasyon Programı’nın ilan edildiğini, bununla birlikte ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Akreditasyon Programlarının da yakın zaman içinde ilan edileceğini belirterek, bu nedenle denetçi kapasitesinin artırılmasının önemini vurgulamıştır. Daha sonra Yrd.Doç.Dr. Umut BEYLİK tarafından eğitim programının kapsamı ile denetim yönetimi ile ilgili konular aktarılmış, akabinde TÜSKA Bilim Kurullarından Sorumlu Uzm.Metin YÜCE Enstitü Bilim Kurulları konusunda, Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm.Demet GÖKMEN KAVAK ise Sağlıkta Akreditasyon Standart Setleri kapsamında katılımcıları bilgilendirmişlerdir.

Enstitü sunumlarının ardından alanında deneyimli akademisyen, sağlık yöneticisi ve saha uzmanlarından 16 eğitimci tarafından gerçekleştirilen sunumlarla Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane, ADSM, Diyaliz ve Laboratuvar Setlerine ait bölümler anlatılmıştır. Kapanış toplantısında konuşma yapan TÜSEB Başkan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Ahmet ÇARHAN ise sağlıkta akreditasyon denetçilerinin niteliğine vurgu yapmış ve bu kapsamda eğitim faaliyetlerinin sürekli yapılacağını işaret ederek gerçekleştirilecek olan akreditasyon denetimlerinde tüm denetçilere başarı dileklerini iletmiştir.

Eğitim süresince eğitimcilerin, eğitim programının ve eğitimin performansına yönelik geribildirim uygulamaları da gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen eğitime katkılarından dolayı eğitimcilere teşekkürlerimizi sunar, sağlıkta akreditasyon denetçilerine görevlerinde başarılar dileriz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER