“Hastane Akreditasyon Program Rehberi” ile “Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi” yayınlandı.

Bilindiği üzere Enstitümüz tarafından 24 Şubat 2017 tarihinde “Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Programı Açılış Toplantısı” yapılmış ve ilk akreditasyon programı olan “Hastane Akreditasyon Programı” hayata geçirilmiştir.

Programın açılışını takiben, Enstitümüzce gerçekleştirilen yoğun çalışmalar sonucunda akreditasyonu hedefleyen hastaneler için önemli birer kaynak oluşturacak“Hastane Akreditasyon Program Rehberi” ve “Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi” hazırlanmış olup siz değerli hastane çalışanlarının kullanımına sunulmuştur.

Hastane Akreditasyon Programı Rehberi; Akredite olmak isteyen hastanelerin akreditasyon başvurusu yapmasından, hastanenin akredite edilmesine kadar geçen süreçler ile akreditasyonun devamı, yenilenmesi, askıya alınması ve iptal edilmesi şartlarına ilişkin konuları içerecek şekilde hastanelerin akreditasyon süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmış bir rehberdir.

Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi ise; Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti’ne yönelik uygulamalara ilişkin hastanelere rehberlik sağlamak amacı ile hazırlanmış vestandartlara ilişkin kullanıcılardan tam olarak neler beklendiği, akreditasyon denetimlerinde karşılaşılabilecek kritik hususlara ilişkin dikkat edilmesi gereken noktalar, bir standardın diğer standartlarla ve ulusal mevzuatla olan ilişkisi vb. kapsamlı bilgilere yer verilmiştir.

Rehberlerimize yalnızca TÜSKAnet üzerinden kurumsal üyeler erişilebilecek olup bu erişim için kullanıcıların TÜSKAnet’e üyelik sürecinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Sağlık hizmetlerinin kalitesini sürekli iyileştirmeyi hedefleyerek bunu TÜSKA Akreditasyon Belgesi ile taçlandırmayı hedefleyen hastanelerimiz için, Enstitümüzce hazırlanan bu rehberlerin kurumları sağlam bir temelle akreditasyona hazırlayacağına inanıyoruz.

Akreditasyon yolculuğuna hazırlanan tüm hastanelerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

program rehberi uygulama rehberi

“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER