Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (ADSM) Akreditasyon Standartları yayınlandı.

Bilindiği üzere Enstitümüz tarafından 24 Şubat 2017 tarihinde “Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Programı Açılış Toplantısı” yapılarak ilk akreditasyon programı olan “Hastane Akreditasyon Programı” ilan edilmiş idi.

TÜSKA Akreditasyon Programları kapsamında, yakın zamanda “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı”nın hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

ADSM Akreditasyon Programı,Türkiye’de ağız ve diş sağlığı alanında fiili olarak hizmet veren;

  • Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri
  • Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri
  • Diş Hekimliği Fakültelerine yönelik olacaktır.

Program, Enstitümüzce bu alana yönelik gerçekleştirilecek Pilot Çalışmalar sonucunda nihai hali verilerek hayata geçirilecektir.

ADSM Akreditasyon Programına yönelik süreçte, “Sağlıkta Akreditasyon Standartları ADSM Seti” kullanılacaktır.ADSM Akreditasyon Standartları, Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanarak, 26 Kasım 2014 tarihinde ISQua(International SocietyforQuality in HealthCare) tarafından akredite edilmiş ve Bakanlık Makamının 18.10.2015 Tarih ve 26325996/147 Sayılı oluru ile Enstitümüze devredilmiştir.

Standartların hazırlanmasındaki katkıları nedeniyle, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı’na teşekkür eder, Enstitümüzce gerçekleştirilecek olan ulusal akreditasyon faaliyetlerinin ülkemiz sağlık hizmetleri kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmasını dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü

ADSM Akreditasyon Standartları Kitabına ulaşmak için tıklayınız.

adsm seti

“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER