Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde, Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Enstitümüz tarafından Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı 04 Temmuz 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Koray BODUROĞLU açılış konuşmasında; ülkemizde sağlık hizmetlerinde ulusal akreditasyon çalışmalarının başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon (TÜSKA) Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ yaptığı açılış konuşmasında,TÜSKA’nın kuruluş amacı ve bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirerek, sağlıkta akreditasyon ile asıl hedefin ulusal çapta sağlıkta kalite kültüründe sürekli iyileşmeyi odaklayan bir değişimi yakalamak olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Enstitü Uzmanlarınca TÜSKA ve ISQua, Sağlıkta Akreditasyon Standartları, Hastane Akreditasyon Programı, Denetim Yöntemi ve Denetçi Eğitim Programı konularında sunumlar yapıldı. Sunumlar arasında gerçekleştirilen soru-cevap bölümlerinde ise; Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Kalite Konseyi üyeleri tarafından merak edilen konular, Enstitü temsilcileri tarafından cevaplandırılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Enstitü olarak sıcak ve samimi bir havada geçen toplantı nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nin değerli yöneticilerive Kalite Konseyi üyelerine teşekkür ederiz. 

 
 
 
“TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. Sağlık Turizmi Geliştirme Çalıştayı’na Davetli Misafir olarak katıldık… Hastane Kalite Yönetim Sistemleri (Mevcut Durum Analizi) Çalıştay Raporu 34. ISQua Konferansı ve ISQua Genel Kurul Toplantısına Katıldık – Londra Akademi-Klinik İşbirliği Olarak Kalite İyileştirme Uygulaması "Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi" Yayın Hayatına Başladı Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde, Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (ADSM) Akreditasyon Standartları yayınlandı. II.Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulu Toplantısı yapıldı. 7 Haziran 2017 - Ankara Hastane Kalite Yönetim Sistemleri Çalıştayı / 26 Mayıs 2017 “Hastane Akreditasyon Program Rehberi” ile “Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi” yayınlandı. Kapasite Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi. / 10 - 12 Mayıs 2017 Bilim Kurullarımızın İlk Toplantısı Yapıldı. / 11 Nisan 2017 - Ankara TOBB Sağlık Kurumları Meclis Toplantısına Davet Edildik. / 7 Nisan 2017 - Ankara TÜM HABERLER