Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde, Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Enstitümüz tarafından Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı 04 Temmuz 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Koray BODUROĞLU açılış konuşmasında; ülkemizde sağlık hizmetlerinde ulusal akreditasyon çalışmalarının başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon (TÜSKA) Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ yaptığı açılış konuşmasında,TÜSKA’nın kuruluş amacı ve bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirerek, sağlıkta akreditasyon ile asıl hedefin ulusal çapta sağlıkta kalite kültüründe sürekli iyileşmeyi odaklayan bir değişimi yakalamak olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Enstitü Uzmanlarınca TÜSKA ve ISQua, Sağlıkta Akreditasyon Standartları, Hastane Akreditasyon Programı, Denetim Yöntemi ve Denetçi Eğitim Programı konularında sunumlar yapıldı. Sunumlar arasında gerçekleştirilen soru-cevap bölümlerinde ise; Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Kalite Konseyi üyeleri tarafından merak edilen konular, Enstitü temsilcileri tarafından cevaplandırılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Enstitü olarak sıcak ve samimi bir havada geçen toplantı nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nin değerli yöneticilerive Kalite Konseyi üyelerine teşekkür ederiz. 

 
 
 
“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER