34. ISQua Konferansı ve ISQua Genel Kurul Toplantısına Katıldık – Londra

 

TÜSKA, bu yıl Londra’da düzenlenen 34.ISQua Konferansına katıldı. ISQua (The International SocietyforQuality in HealthCare) tarafından her yıl düzenli olarak dünya çapında gerçekleştirilen konferanslarda hasta deneyimi, hasta güvenliği, liderlik, kalite iyileştirme, dış değerlendirme ve akreditasyon gibi farklı konular ele alınmaktadır. Ana teması “Sağlık Hizmetlerinde Kalite ve Hasta Güvenliğini Geliştirmek için Sistem Düzeyinde Öğrenmek” olarak belirlenen bu yılki konferans 11 ana konu çerçevesinde organize edildi.  Konferansa 1.000’in üzerinde profesyonel ile 60’ın üzerinde ülkeden kurumlarını temsilen yönetici düzeyinde katılımlar gerçekleşti.Konferans ayrıca ISQua üyeleri tarafından gerçekleştirilen ISQua Genel Kurul toplantısına ev sahipliği yaptı.

TÜSKA, kurumsal üyesi olduğumuz ISQua'nın gelecek vizyonunun belirlenmesi ve uluslararası sağlık konularının tartışılmasına katkı sunmayı önemsemektedir. Ayrıca ülkemizde TÜSKA tarafından yürütülen kalite ve akreditasyon faaliyetlerinin uluslararası platformlarda tanıtılması da önem verdiğimiz diğer konular arasında yer almaktadır. Bu vizyon doğrultusunda geçtiğimiz yıl Tokyo, bu yıl ise Londra’da düzenlenen konferansta Enstitü olarak ülkemizi temsil ettik.

Konferans süresince ISQua ve farklı ülkelerin üst düzey temsilcileri ve katılımcılar ile çeşitli konularda bilgi alışverişi ve işbirliği fırsatları üzerinde görüşmeler yapıldı. Bu yıl gerçekleştirilen Yönetim Kurulu seçimleri sonucunda oluşan yeni Yönetim ile temaslarda bulunuldu.

ISQua yeni Yönetim Kurulu Başkanı Professor Jeffrey Braithwaite, diğer kurul üyeleri ve ISQua İcra Kurulu Başkanı Peter Lachman ile yapılan birebir görüşmelerde, TÜSEB ve TÜSKA faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra ISQua'nın çalışmalarında etkinliğin artırılması için gerçekleştirilebilecek farklı model önerileri üzerine görüşmelerde bulunuldu.

01-04 Ekim 2017 tarihleri arasında İngiltere, Londra QEII Center’da gerçekleştirilen ve Uluslararası Programlar Sorumlusu Dr. İbrahim H. KAYRAL'ın Enstitümüz adına katıldığı konferansta, Genel Kurul toplantısı ve konferans etkinliklerininyanı sıra ayrıca Türkiye Akreditasyon Sisteminin konu alındığı E-poster Bildiri Sunumu gerçekleştirildi. (Bildiriye ulaşmak için tıklayınız.)

Londra’da gerçekleştirilen konferansta Enstitümüzün yer alması ile ülkemizdebu alanda yürütülen faaliyetlerin uluslararası platformlarda tanıtılması ve çeşitli işbirliklerinin geliştirilmesi fırsatları ortaya çıkmıştır. Başta bu konferans ile elde edinilen kazanımlar olmak üzere, tüm etkinliklerimizin ülkemiz sağlıkta hizmetlerine katkıda bulunmasını diliyoruz. 

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER