Sağlık Turizmi Geliştirme Çalıştayı’na Davetli Misafir olarak katıldık…

TÜSKA, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24-26 Ekim 2017 tarihleri arasında, CarpeDiemClarosResort SPA Otel Özdere/İzmir’de düzenlenen ‘Sağlık Turizmi Geliştirme Programı-“İleri Yaş ve Engelli Bakım Turizmini Geliştirme Çalıştayı’na” davetli misafir olarak katıldı.

TÜSKA Enstitü Başkanı Sayın Prof.Dr. Ahmet ÇARHAN ve beraberinde TÜSKA Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm. Demet GÖKMEN KAVAK’ınkatılım sağladığı Çalıştay’da, TÜSKA oldukça yoğun bir ilgi ile karşılandı. TÜSKA Akreditasyon Programları, TÜSKA’nın sağlık turizmi faaliyet alanlarının akreditasyonu konusunda yaklaşımı, TÜSKA tarafından sağlanan akreditasyon belgesinin uluslararası alanda geçerliliği,  Türkiye’de sağlık alanında uygulanan akreditasyon modelinin diğer sektörlere uyarlanabilme durumu vb. konular hakkında katılımcılar tarafından sorulan sorular, Enstitü Başkanı Sayın ÇARHAN tarafından ayrıntılı olarak yanıtlandı.

İleri Yaş ve Engelli Bakım Turizmi Mevzuatı, Yetkinlik Esasları, Fiyatlandırma Yöntemleri, Taban Fiyatlar, Bakım Sektöründe Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri konularına yönelik değerlendirmelerde bulunulanÇalıştay’da, ülkemizde sağlık alanında akreditasyon faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere tek yetkili kurum olarak kurulan TÜSKA’nınsağlık turizmi yapmak üzere yetki alan kurumların akreditasyonunu da kendine bir görev bildiği, bu alanda yürütülecek her türlü çalışmaya gerekli desteğin sağlanacağı ve her türlü işbirliğine açık olunduğu mesajları verildi.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü

 
 
“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER