Sağlık Turizmi Geliştirme Çalıştayı’na Davetli Misafir olarak katıldık…

TÜSKA, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24-26 Ekim 2017 tarihleri arasında, CarpeDiemClarosResort SPA Otel Özdere/İzmir’de düzenlenen ‘Sağlık Turizmi Geliştirme Programı-“İleri Yaş ve Engelli Bakım Turizmini Geliştirme Çalıştayı’na” davetli misafir olarak katıldı.

TÜSKA Enstitü Başkanı Sayın Prof.Dr. Ahmet ÇARHAN ve beraberinde TÜSKA Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm. Demet GÖKMEN KAVAK’ınkatılım sağladığı Çalıştay’da, TÜSKA oldukça yoğun bir ilgi ile karşılandı. TÜSKA Akreditasyon Programları, TÜSKA’nın sağlık turizmi faaliyet alanlarının akreditasyonu konusunda yaklaşımı, TÜSKA tarafından sağlanan akreditasyon belgesinin uluslararası alanda geçerliliği,  Türkiye’de sağlık alanında uygulanan akreditasyon modelinin diğer sektörlere uyarlanabilme durumu vb. konular hakkında katılımcılar tarafından sorulan sorular, Enstitü Başkanı Sayın ÇARHAN tarafından ayrıntılı olarak yanıtlandı.

İleri Yaş ve Engelli Bakım Turizmi Mevzuatı, Yetkinlik Esasları, Fiyatlandırma Yöntemleri, Taban Fiyatlar, Bakım Sektöründe Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri konularına yönelik değerlendirmelerde bulunulanÇalıştay’da, ülkemizde sağlık alanında akreditasyon faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere tek yetkili kurum olarak kurulan TÜSKA’nınsağlık turizmi yapmak üzere yetki alan kurumların akreditasyonunu da kendine bir görev bildiği, bu alanda yürütülecek her türlü çalışmaya gerekli desteğin sağlanacağı ve her türlü işbirliğine açık olunduğu mesajları verildi.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü

 
 
“TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. Sağlık Turizmi Geliştirme Çalıştayı’na Davetli Misafir olarak katıldık… Hastane Kalite Yönetim Sistemleri (Mevcut Durum Analizi) Çalıştay Raporu 34. ISQua Konferansı ve ISQua Genel Kurul Toplantısına Katıldık – Londra Akademi-Klinik İşbirliği Olarak Kalite İyileştirme Uygulaması "Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi" Yayın Hayatına Başladı Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde, Sağlık Hizmetlerinde Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (ADSM) Akreditasyon Standartları yayınlandı. II.Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulu Toplantısı yapıldı. 7 Haziran 2017 - Ankara Hastane Kalite Yönetim Sistemleri Çalıştayı / 26 Mayıs 2017 “Hastane Akreditasyon Program Rehberi” ile “Hastane Akreditasyon Standartları Uygulama Rehberi” yayınlandı. Kapasite Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi. / 10 - 12 Mayıs 2017 Bilim Kurullarımızın İlk Toplantısı Yapıldı. / 11 Nisan 2017 - Ankara TOBB Sağlık Kurumları Meclis Toplantısına Davet Edildik. / 7 Nisan 2017 - Ankara TÜM HABERLER