TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz.

Ülkemizde sağlıkta ulusal ve uluslararası akreditasyon programlarına yönelik faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla görev yapan Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA), hastanelere yönelik akreditasyon süreçlerini “TÜSKAnet Akreditasyon Yönetim Sistemi’’ üzerinden gerçekleştirmektedir.

TÜSKAnet Akreditasyon Yönetim Sistemine üye olan ve akreditasyona yönelik hazırlık çalışmaları yapan hastaneler, Öz Değerlendirme Simülasyonunu kullanarak mevcut durumlarını değerlendirmeimkânına sahiptirler.

Öz Değerlendirme, akreditasyon programına başvuran bir hastanenin, başvurusu onaylandıktan sonra 1 ay içerisinde Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti çerçevesindetüm standart ve değerlendirme ölçütleri ele alınarak kendini değerlendirdiği ve raporuTÜSKA’ya göndermek ile yükümlü olduğu bir süreçtir.Hastane tarafından gönderilen öz değerlendirme raporu, TÜSKA tarafından 1 ay içerisinde incelenir. Öz değerlendirme sonucuna göre standartların en az %85 oranında karşılanması durumunda akreditasyon denetimi planlanabilmektedir. Standartların %84 ve altında karşılanması durumunda ise akreditasyon başvuru süreci sona erdirilir.

Öz Değerlendirme Simülasyonu ilehastane akreditasyon programına başvuru yapmayı düşünen fakat henüz başvuru yapmamış ya da başvuru aşamasında olan bir hastane, mevcut durum analizi yaparak iyileştirilmesi gereken alanlarını görme ve akreditasyon denetiminden önce iyileştirmeimkânı bulabilecektir.

TÜSKA Hastane Akreditasyon Programına başvuracak hastanelerimizi daha iyi hazırlanmaları için TÜSKAnet Akreditasyon Yönetim Sistemi üzerinden Öz Değerlendirme Simülasyonu yapmaya davet ediyoruz.

öz değerlendirme simülasyonu

“TÜSKA Diyaliz Merkezi Akreditasyon Programı” hazırlık çalışmalarımız başladı… TÜSKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Akreditasyon Programı Bilgilendirme Toplantılarımız başladı. TÜSKA olarak tüm paydaşlarımızın 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü’nü kutlarız. “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dergisi” yayın hayatına başladı. “İtiraz ve Şikâyetleri Değerlendirme Kurulu” toplandı. Ulusal Akreditasyon Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kalite Bilim Kurulumuzun üçüncü olağan toplantısı yapıldı. SAD Adayı Temel Eğitim Programı Genel Sınav Sonuçları Açıklandı! Akreditasyon Denetim Yöntemimiz "En İyi Uygulama 1.'si" Ödülü Aldı! Sağlıkta Akreditasyon Standartları-ADSM Setine İlişkin Görüş ve Öneri Alınması “Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı”düzenlendi. (26-30 Mart / 16-20 Nisan 2018 - Ankara) Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Teorik Sınav Sonuçları Açıklandı! TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı'na Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL atanmıştır. “TÜSKA Denetçi Eğitim Programı” Yürürlüğe Girdi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine (ADSM) yönelik TÜSKA ADSM Akreditasyon Programı Pilot Çalışmaları başladı… Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayları Belirlendi (05.02.2018) TÜSKA Hastane Akreditasyon Programı SAS Hastane Seti ISQua Tarafından Yeniden Akredite Edildi. Yoğun talep nedeniyle Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Aday Adayı Başvuruları 17 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı. -- İlan Güncellendi (12.01.2017) TÜSKAnet Öz Değerlendirme Simülasyon Programı ile Hastanenizin Akreditasyon İçin Hazır Olup Olmadığını Test Edebilirsiniz. TÜM HABERLER